Oriflame Üye Formu

banner1

banner2

uyelik sol

oriflame uyelik

SPOR SALONUNDAN SONRA CİLT BAKIMI

Sağlıklı ve zinde bir vücut için spor yaparken isteyeceğiniz son şey, hedefinize giden yolda sizi sabote edecek cilt problemleri olurdu herhalde. Bu yüzden, egzersizlerinize rahatça odaklanabilmeniz için spor sonrası cildinize nasıl bakım yapabileceğinizi araştırdık.

spordan sonra cilt bakimi 

EGZERSİZ: BİKRAM YOGA

Cilt Problemi: Kızarıklıklar

Aşırı sıcak bir ortamda yoga yapma trendi vücudunuz için faydalı olabilir, ancak sonunda kıpkırmızı cildinizle, kıpırdayacak haliniz de kalmayabilir. Buzdolabında soğuttuğunuz salatalık veya salatalık özlü bir yüz maskesi, kızarıklık için harika bir çözüm olabilir. Yoga seansınızdan sonra uygulayacağınız soğuk bir maske kızarıklığı giderecektir. Yine de Rozasea (gül hastalığı) veya egzamaya yatkınlığınız varsa, ya da hassas bir cilde sahipseniz, yoga seanslarınızı serin bir ortamda yapmayı tercih etmelisiniz. Ne yazık ki, Bikram Yoga cilt problemlerinizin ciddileşmesine sebep olabilir.

Love Nature Salatalık Özlü Jel Maske’ye bayılacaksınız.

EGZERSİZ: YÜZME

Cilt Problemi: Kuruluk

Havuzlarda kullanılan klor, cildi doğal yağlarından arındırıp, kurutmasıyla ünlüdür. Bu yüzden, yüzünüzü genellikle köpüren bir temizleme jeli ile yıkıyorsanız, temizleme sütüne geçmeyi deneyebilirsiniz. Temizleme sütleri, cildinizi temizlerken kremsi yoğunluklarıyla cildinizi besleyecek şekilde formüle edilmiştir. Ayrıca yüzme öncesi ve sonrası bol su içerek cildinizi içeriden nemlendirmeyi de unutmayın.

NovAge Temizleme Sütü’ne bayılacaksınız.